Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) baigėsi pirmasis reguliariojo sezono etapas, po kurio komandos pasiskirstė į dvi grupes. Pirmoje grupėje rungtyniaus geriausios aštuonios, antroje – likusios septynios komandos. Mažeikių „Ereliai“, iškovoję 11 pergalių, patyrę 17 pralaimėjimų ir likę 12-oje pozicijoje kovas pratęs antroje grupėje.

Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime Mažeikių „Erelių“ pasirodymą pirmajame reguliariojo sezono etape.

Sudėtingas startas

Itin daug permainų tarpsezonyje atlikę Mažeikių „Ereliai“ sezoną pradėjo taip prastai, kaip niekada iki šiol. Sezono starte raudonai balti Telšiuose pralaimėjo 35 taškų, o namuose „Šilutei“ – net 45 taškų skirtumu. Po tragiško sezono starto „Ereliai“ sugebėjo reabilituotis, kuomet iškovojo pergales prieš Palangos „Kuršius“ ir Vilniaus „Perlą“, tačiau kaip paaiškėjo vėliau – tai buvo tik trumpalaikis blykstelėjimas. Netrukus sekė septynių pralaimėjimų serija, komandą krėtė permainos, o pergalių ir pralaimėjimų balansas tapo rėžiantis akį – 2 pergalės ir 9 pralaimėjimai.

Permainos sudėtyje

Nuo sezono pradžios „Erelių“ komandą paliko net šeši krepšininkai: Erikas Jakštys, Rokas Triaušys, Edgaras Preibys, Kirylas Čumakovas, Ibrahimas Mulaomerovičius ir Ivanas Aladka.

Šie šeši krepšininkai bendrai vidutiniškai rinko po 21,1 taško, atkovojo po 8,9 kamuolio ir atliko po 3,2 rezultatyvaus perdavimo.

Prie komandos prisijungė: Rokas Stankevičius, Jameelas Tayloras, Mogga Lado ir Christianas Noblesas.

Pastarieji keturiese vidutiniškai renka po 54,4 taško, atkovoja po 19,6 kamuolio ir atlieka po 9,9 rezultatyvaus perdavimo.

Išaugęs potencialas

Po starto 2-9 ir pokyčių sudėtyje, „Ereliai“ tapo kita komanda. Per kitas 17 rungtynių raudonai balti iškovojo 9 pergales ir patyrė 8 pralaimėjimus. „Ereliai“ taip pat parodė, kad turi potencialo kovoti prieš visas lygos komandas. Parodė ir tai, kad itin stinga stabilumo ir pralaimėti gali taip pat bet kuriai komandai.

Nors komandos vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys visą savo karjerą akcentuoja gynybą, šių metų „Ereliai“ – fantastiškai pulti galinti komanda. Mažeikiškiams priklauso pastarųjų dviejų NKL sezonų rezultatyvumo rekordas, kurį jie pasiekė sutriuškindami Tauragės komandą 123:85. Tose pačiose rungtynėse „Ereliai“ ketvirtajame kėlinyje įmetė net 40 taškų. Palyginimui – sezono pradžioje, per visas rungtynes, kovoje prieš „Šilutę“ buvo įmesti 46 taškai.

Antrasis etapas – šansas reabilituotis

Praėjusiame sezono „Ereliai“ pirmą kartą po vienuolikos metų pertraukos nežaidė NKL atkrintamosiose varžybose. Šiame sezone mažeikiškiai taip pat startavo sunkiai, ir nors vėliau žaidimas tapo solidesnis, pirminio tikslo – patekti į pirmąją grupę po pirmojo etapo – neįvykdė. Aukščiausia vieta, kokią „Ereliai“ dar gali užimti reguliariajame sezone yra devinta. NKL atkrintamosiose varžybose šiemet ir vėl žais dvylika geriausių lygos komandų. Šiuo metu „Ereliai“ dalinasi 11-12 vietas, o nuo artimiausių persekiotojų turi dviejų pergalių atotrūkį.

Antrąjį VIKINGLOTTO-NKL etapą raudonai balti pradės sausio 30 dieną išvykoje, kur susikaus prieš Tauragės krepšinio klubą. Mūšis namuose – jau vasario 1 dieną, 16:00 valandą. Į Mažeikius atvyksta du kartus šiame sezone jau nugalėta ir revanšo trokštanti Palangos „Kuršių“ kariauna. Bilietus į šias rungtynes platina www.tiketa.lt