Krepšinio klubo vadovas – apie dabartinę situaciją ir naujo sezono tikslus

Birutė RUDOKIENĖ 

Praėjusiais metais Mažeikių krepšinio klubas susidūrė su dideliais sunkumais, pagrindiniam rėmėjui neskyrus planuotos paramos. Ties išlikimo riba atsidūrusiam klubui pagalbos ranką ištiesė Mažeikių rajono savivaldybė – papildomai skirtas finansavimas leido klubui užbaigti sezoną. Pakeitęs vadovą klubas užbaigė sezoną ir užėmęs priešpaskutinę vietą liko Nacionalinėje krepšinio lygoje, neiškritęs iš jos.

Netrukus startuos naujasis Nacionalinės krepšinio lygos sezonas. Spalio 7 d. klubo „Mažeikiai“ krepšininkai varžysis pirmose oficialiose varžybose. 

Artėjant sportininkams svarbiam sezonui, su klubo vadovu Arūnu Liškumi „Santarvė“ kalbėjosi apie klubo dabartį, tikslus ir ateities planus. 

Kaip vertinate tai, kas įvyko praėjusiame sezone? Kokios nesėkmės priežastys?

Praeitas sezonas klubui buvo labai sunkus. Perėmiau vadovavimą laivui skęstant, sezonas buvo persiritęs į antrą pusę, klubo biudžete žiojėjo skolos žaidėjams ir kitiems kreditoriams. Esu dėkingas Mažeikių rajono savivaldybei, kad patikėjo mano žodžiu ir skyrė papildomą finansavimą klubui, taip leisdama išlaikyti šį plūduriuojantį laivą ir užbaigti sezoną. Atskirai ačiū tariu vicemerei Sigutei Bernotienei, kuri labai stengiasi, kad klubas gyvuotų ir mažeikiškiai turėtų kuo džiaugtis. 

Aš pats esu ilgametis klubo rėmėjas. Mano įmonė kasmet skiria klubui paramą, praėjusiais metais –  taip pat. 

Taip drauge su Savivaldybe bent šiek tiek stabilizavome padėtį ir neleidome žaidėjams pabėgti į kitus klubus, o suteikėme galimybę baigti sezoną ir klubui likti Nacionalinėje krepšinio lygoje. 

Kokiomis nuotaikomis pasitinkate šį sezoną?

Net ir su papildomu Savivaldybės finansavimu pernai nesugebėjome sezono baigti be skolų. Tad šis sezonas kėlė daug klausimų, abejonių. Nuo pat metų pradžios dėl šio sezono kalbėjomės su savo strateginiu partneriu – bendrove „ORLEN Lietuva“ ir rėmėja – Mažeikių rajono savivaldybe. Savivaldybė kovo mėnesį skyrė paramą 2021–2022 metų sezonui, deja, be „ORLEN Lietuva“ paramos nebūtume įstengę jo pradėti. Labai džiaugiuosi, kad liepos mėnesį buvo pasirašyta paramos sutartis su šiuo koncernu. Tai mums leido pasiraitoti rankoves ir kibti į tolesnio biudžeto rinkimo bei komandos formavimo darbus. 

Šiuo metu nuotaikos geros, komanda bus sukomplektuota rugsėjo 30 dieną ir nuo spalio 7 dienos pradėsime oficialias varžybas. Šiuo metu aktyviai vyksta pasirengimas sezonui, treniruojamės, žaidžiame draugiškas varžybas, šlifuojame derinius.

Kaip sekasi formuoti komandą? Krepšinio sirgaliams rūpi, kaip ji atsinaujins? 

Komanda atsinaujins visiškai. Joje nėra nė vieno pernykščio žaidėjo. Ankstesnė komanda išsiskirstė dėl visiško neaiškumo, kaip pasitiksime šį sezoną ir ką galėsime sau leisti. 

Komandą sudėlioti iš naujo buvo didelė problema. Ir naujiems žaidėjams tenka apsiprasti. Tikimės, kad 2022–2023 metų sezonui pavyks išsaugoti šios komandos pagrindą. 

Nepaisant visko, mano nuomone, komplektavimas pavyko gerai. Naujasis treneris turėjo galimybę pasirinkti jo sistemai tinkančius žaidėjus. 

Komandą papildė grįžęs mažeikiškis aukštaūgis Mindaugas Motuzas, taip pat perspektyvūs žaidėjai, pernai žaidę Vilniaus „Ryto“ dublerių komandoje: Vilius Valuntonis ir Robert Subotkevič, „Žalgirio“ sistemos auklėtinis Karolis Babušis. Taip pat komandą papildė žaidimo išsiilgęs, trejus metus Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ atstovavęs Laurynas Balkūnas bei regiono krepšinio lygos sezone MVP (naudingiausio savaitės žaidėjo) titulą gavęs Medas Kuprijanovas. 

Po dvejų metų pertraukos į Mažeikius grįžo ir legionierius Torrance Rowe, net du sezonus atstovavęs mūsų klubui. Šiuo metu peržiūroje dalyvauja dar du legionieriai – Ispanijoje žaidęs amerikietis Romeo Smith ir įžaidėjas iš Belgijos Kanda-Kanyinda Ordane. Su komanda taip pat treniruojasi perspektyvus jaunas mažeikiškis Laurynas Andrijauskas.

Komanda jauna ir veržli, tiek treniruočių metu, tiek ir už aikštės ribų atmosfera atrodo labai gera, tad tikimės, kad visa tai virs pergalėmis aikštelėje. 

Kokius tikslus esate nusibrėžę šiam sezonui?

Kaip ir minėjau, šį sezoną pasitikome su šiokiomis tokiomis skolomis. Džiaugiuosi, kad pavyko rasti susitarimus su naujais rėmėjais. Per rugpjūtį ir rugsėjį mūsų komanda patikėjo ir paramos sutartis pavyko pasirašyti su dvylika naujų rėmėjų. Taip pat išlaikėme ir esame labai dėkingi trims pagrindiniams rėmėjams: „ORLEN Lietuva“, Mažeikių rajono savivaldybei ir „Tope Lighting“ įmonei. 

Vyksta derybos dar su keliais potencialiais rėmėjais, ir tai mums leido sudėlioti komandos biudžetą. Jis galbūt ir netraukia mūsų į finalo ketvertą, bet būsime jaunatviška ir agresyvi komanda, galinti įkąsti bet kuriam Nacionalinės krepšinio lygos klubui. 

Pirmas tikslas – patekti į atkrintamąsias, antras – kiek drąsesnis – užbaigti sezoną būnant penktoje– aštuntoje vietoje. Tikrai tikiuosi, kad tai įgyvendinami tikslai, tikiu mūsų krepšininkais, jie tai gali pasiekti. 

Šiais metais ambicingesnių tikslų negalime sau kelti, nes pagrindinis mūsų tikslas – baigti sezoną be skolų ir paruošti klubą kitam sezonui: kad, išlaikę dalį dabartinių žaidėjų, visus turimus rėmėjus ir pritraukę naujų, galėtume vėl planuoti sugrįžti į aukščiausią lygį ir siekti NKL finalo ketverto kovų, taip grąžindami Mažeikių krepšinį į buvusias aukštumas.

Jūsų, kaip komandos vadovo, statusas vis dar laikinas. Ar ketinate imtis nuolatinio vadovavimo? 

Aš esu verslininkas ir pakankamai užimtas žmogus. Manau, kad klubui ateityje turėtų vadovauti jaunas, ambicingas žmogus, turintis daug minčių ir iniciatyvų. Mano stiprioji pusė – finansai. Aš puikiai išmanau biudžeto formavimą, piniginius srautus ir t. t. Manau, būtent to klubui reikia šiuo metu, siekiant stabilizuoti situaciją. Šie metai tam ir skirti. 

Taip pat ne mažiau svarbu – surasti klubui tinkamą vadovą ateičiai, jį išmokyti to, ką moku pats, paruošti tolesniam darbui. Tikiuosi, man tai pavyks ir 2022–2023 metų sezoną klubas pasitiks su nauju perspektyviu vadovu. 

Daugelį sirgalių domina buvusio komandos vadovo statusas klube. Ar Giedrius Petrulevičius ir toliau dirba jame, kokios jo pareigos?

Krepšinio klubas „Mažeikiai“ yra asociacija. Asociacijos vyriausiasis organas yra jos nariai. Šiuo metu asociacijoje yra trys nariai, kurie turi lemiamą balsą: aš, Giedrius Petrulevičius ir Jonas Buinauskas. Visi sprendimai priimami balsavimu.

Tikimės, kad šiais metais prie asociacijos narių prisijungs dar bent du rėmėjai, tai leis geriau spręsti visus su klubu susijusius klausimus. Su Giedrium Petrulevičiumi šiais metais yra pasirašyta sutartis iki sezono pabaigos, jis užėmė trenerio asistento postą. Klubo administracijoje šiais metais yra tik du žmonės – aš, direktorius, dirbantis savanoriškais pagrindais (negaunantis jokio atlygio), ir Benediktas Petkus, dirbantis pagal individualią veiklą nuotoliniu būdu, atsakingas už klubo komunikaciją socialiniuose tinkluose. 

Giedrius padeda ne tik vyriausiajam treneriui paruošti sportininkus kovoms, bet ir man įvairiais administraciniais klausimais, kurie apima salės, autobusų nuomą, teisėjų darbą, statistus varžybų metu, apsaugą ir kt. Visa tai jis išmano gerai ir tai yra pagalba sėkmingam klubo funkcionavimui. 

Kuria linkme klubas judės toliau? Ar matote perspektyvų žaisti Lietuvos krepšinio lygoje?

Aš tikrai tikiuosi, kad klubui viskas bus gerai. Jau pernai mano iniciatyva buvo teikta paraiška Sporto rėmimo fondui, siekiant įsteigti krepšinio akademiją vaikams, kurioje dirbtų aukščiausio lygio treneriai, vaikus treniruotų ir mokytų į komandą atvykę geri krepšininkai. Paraiška sulaukė gero įvertinimo, deja, nepavyko iki galo pagrįsti projekto atitikimo Europos Sąjungos sporto tikslams. 

Šiais metais ketiname vėl teikti paraišką ir tikiuosi gauti finansavimą artėjantiems ketveriems metams, kas leistų sukurti piramidę ir auginti bei tobulinti vis daugiau vietinių krepšininkų. Šia linkme judėsime toliau.

Dėl Lietuvos krepšinio lygos, aš įsitikinęs, kad Mažeikiai gali surinkti reikiamą klubo biudžetą dalyvauti LKL kovose. Deja, kol kas vis dar neturime tam tinkamos arenos. Kiek man žinoma, Mažeikių rajono savivaldybė vėl aktyviai dirba, kad galų gale Mažeikiai turėtų tinkamą areną. 

Aš esu optimistas ir tikiuosi, kad, sunkiai ir tikslingai dirbant, visiems surėmus pečius, šiuos tikslus pavyks įgyvendinti ir Mažeikiai turės krepšinio klubą, žaidžiantį aukščiausiu lygiu.

Pasinaudodamas proga, dėkoju visiems rėmėjams ir sirgaliams, kad lieka su savo komanda, ir kviečiu į sezono atidarymo rungtynes namuose, kurios vyks spalio 9 dieną „Ventos“ progimnazijos sporto salėje. Susitiksime su Vilniaus „Perlas Energija“ komanda. Pasistengsime surengti šventę mažeikiškiams, dovanosime abonementus į namų varžybas ir tikimės, kad viską vainikuos mūsų komandos pergalė.

Publikuota laikraštyje „Santarvė“ 2021 m. rugsėjo 24 d.