Istorija

Įkūrimo metai: 2005;
Komandos spalvos: raudona, balta;
Čempionai: Nacionalinė krepšinio lyga (2); Regionų krepšinio lyga (1), Lietuvos krepšinio federacijos mažoji taurė (2);
Prizininkai: Nacionalinė krepšinio lyga II vieta (1), III vieta (2); Lietuvos krepšinio federacijos mažoji taurė II vieta (1).

2005
Komandos atgimimas!
Krepšinio komandai Mažeikių „Nafta“ dėl finansinių sunkumų 2004 metais palikus LKL, Mažeikiuose nebeliko krepšinio klubo. Mažeikių bendruomenė, padedama Mažeikių rajono savivaldybės, įkūrė naują klubą - Mažeikių "Mažeikiai". Jis buvo priimtas į taip pat naujai sukurtą Regionų Krepšinio Lygą, pakeitusią ligi tol gyvavusią LKBL.
2009
Naujas komandos treneris davė rezultatų!
2008-2009 m. treneriu vėl tapo Aloyzas Rudys, ankščiau klubą išvedęs į LKL. 2009 m. sausio 4 d. Mažeikių „Mažeikiai“ laimėjo LKF Mažąją taurę, finale įveikę Kauno „Top Sport – Arx Baltica“. 2009 m. gegužės 1 d. Mažeikių „Mažeikiai“ tapo NKL 3 vietos laimėtojais, mažajame finale įveikę turnyro favoritu laikytą Utenos „Juventus LKSK“ klubą.
2013
PERMAINŲ VĖJAI
Prieš 2012/2013 metų sezoną klubas savo spalvas, mėlyną ir baltą, pakeitė į raudoną ir baltą. Būtent tokios spalvos dominuoja didžiausio rėmėjo „ORLEN Lietuva“ logotipe. Pokyčiai „Mažeikių“ klubui atnešė sėkmę: jie laimėjo reguliarųjį sezoną, o finalo ketverto finale po dviejų kėlinių atsilikdami 16 taškų skirtumu 78:65 nugalėjo šeimininkus, Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.
2014
Tapo čempionais antrą kartą iš eilės!
2013/2014 m. NKL finalas su KK „Trakais“ yra apibūdinamas kaip vienos iš įspūdingiausių viso sezono Lietuvos čempionatų rungtynių. Visą susitikimą nei viena komanda nenorėjo pasiduoti, ekipas nuolat skyrė tik keli taškai. Likus 15,5 sekundės „Mažeikiai“ dar atsiliko 6 taškų skirtumu, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi M.Reminas. Jo bei visos komandos gynybinėmis pastangomis rezultatas buvo išlygintas- 70:70. Komandų laukė pratęsimas. Pratęsime jau buvo stipresni emocinį pakilimą „pagavę“ mažeikiškiai, o rungtynės su trakiškiais buvo laimėtos 81:75. „Mažeikiai“ antrus metus iš eilės tapo Nacionalinės krepšinio lygos čempionai.
2016
Sugrįžimas į NKL
Šį, 2015/2016 m., sezoną „Mažeikiai“ vėl „persikraustė“ į Nacionalinę krepšinio lygą (NKL). Kaip ir ankstesniais sezonais, komandos tikslai išlieka tik patys aukščiausi. Tebūnie tai nauja pradžia grįžimo ten, kur Mažeikių ekipa nusipelno būti.
2017
Naujas sezonas - naujas pavadinimas
Prieš 2017/2018 metų sezoną Mažeikių miesto klubas pakeitė savo pavadinimą ir tapo žinomas kaip Mažeikių „Ereliai“.

Mažeikių krepšinio komanda nuo pat pradžių sėkmingai debiutavo pirmenybėse ir pateko į atkrentamąsias varžybas, vėliau pasiekė finalą, kuriame nugalėjo ir, vadovaujami V.Berčio, tapo pirmaisiais RKL čempionais. Mažeikių „Mažeikiai“ kovoje dėl kelialapio į aukštesnę NKL lygą pralaimėjo silpniausiai šios lygos komandai „Tauragei“ ir 2006–2007 m. sezoną buvo priversti likti žaisti RKL.

2006–2007 m. sezonas komandai nebuvo toks sėkmingas, kaip pirmasis. Komanda dalyvavo LKF taurės varžybose, tačiau iškrito jau antrajame etape. RKL čempionų titulą ginanti komanda pralaimėjo pusfinalio varžybas – kovoje dėl trečios vietos nusileido Šakių „Zanavykui“, rezultatu 1-2.

2007-2008 metais klubas komerciniu principu pateko į NKL. Pirmajame sezone jie liko 14.

2008-2009 m. treneriu vėl tapo Aloyzas Rudys, ankščiau klubą išvedęs į LKL. 2009 m. sausio 4 d. Mažeikių „Mažeikiai“ laimėjo LKF Mažąją taurę, finale įveikę Kauno „Top Sport – Arx Baltica“. 2009 m. gegužės 1 d. Mažeikių „Mažeikiai“ tapo NKL 3 vietos laimėtojais, mažajame finale įveikę turnyro favoritu laikytą Utenos „Juventus LKSK“ klubą.

2009 m. lapkričio 29 dieną, Mažeikių „Mažeikiai“ antrus metus iš eilės laimi LKF Mažąją taurę, pusfinalyje eliminuodami šeimininkus Palangos „Naglis-Adakris“ krepšininkus, o finale RKL naujokus Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininkus. 2009-2010 m. sezone Mažeikių „Mažeikiai“ ir vėl iškovojo NKL bronzą, tačiau tai buvo labiau pralaimėjimas, nei laimėjimas. Ketvirtfinalyje „Mažeikiai“ 3:2 nugalėjo Kauno „Erelitą-KTU“, pusfinalyje 2:3 turėjo pripažinti Jonavos „Triobet-Malsta“ pranašumą. „Mažeikiai“ šioje serijoje turėjo aikštės pranašumą, tačiau pralaimėjo pirmas dvi serijos rungtynes ir atsiliko jau 0:2. Visgi mažeikiečiai dvejose rungtynėse iš eilės sutriuškino Jonavos komandą bei išlygino seriją – 2:2. Paskutinės, lemiamos serijos rungtynės vyko Mažeikiuose, kur savojo žaidimo neradę šeimininkai atsisveikino su viltimis patekti į finalą. Kovoje dėl trečiosios vietos Mažeikių „Mažeikiai“ nesunkiai 3:1 nugalėjo Pakruojo „Merestą“.

2010/2011 m. sezonas „Mažeikiams“ buvo labai nestabilus. Žaidimas bangavo, o žaidėjai komandoje keitėsi kaip niekada anksčiau. Tačiau komanda įgavo formą antroje sezono pusėje, iškopė į pirmą kartą surengtą NKL finalo ketvertą, kur tik finale po atkaklios kovos nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipai, kuri tą sezoną laimėjo 44 iš 45 rungtynių.

2011/2012 m sezone „Mažeikiai“ puoselėjo ambicingus planus, tačiau jų žygis baigėsi dar aštuntfinalyje, kuriame jie nesužaidė nė vienų rungtynių namų arenoje, nors serijoje turėjo aikštelės pranašumą. Taip nutiko po to, kuomet varžovų (Vilniaus Š. Marčiulionio krepšinio akademijos) žaidėjas pirmose serijos rungtynėse sulaužė lentą, o mažeikiškiai jos nesugebėjo pakeisti. Lygos sprendimas buvo negailestingas – „Mažeikiai“ neteko aikštelės pranašumo, o seriją pralaimėjo 0:2.

Prieš 2012/2013 metų sezoną klubas savo spalvas, mėlyną ir baltą, pakeitė į raudoną ir baltą. Būtent tokios spalvos dominuoja didžiausio rėmėjo „ORLEN Lietuva“ logotipe.

Pokyčiai „Mažeikių“ klubui atnešė sėkmę: jie laimėjo reguliarųjį sezoną, o finalo ketverto finale po dviejų kėlinių atsilikdami 16 taškų skirtumu 78:65 nugalėjo šeimininkus, Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.

Vietą LKL iškovoję „Mažeikiai“ ten priimti nebuvo – klubas neatitiko keliamų lygos arenos reikalavimų. Toks LKL komiteto sprendimas sukėlė pasipiktinimų bangą Lietuvos krepšinyje. „Mažeikiai“ nusprendė toliau rungtyniauti Nacionalinėje krepšinio lygoje.

2013/2014 m. sezonas buvo pasitiktas su naujomis viltimis ši kartą ir vėl laimėti NKL pirmenybes bei pagaliau prasibrauti į stipriausią Lietuvos krepšinio lygą, LKL. Sirgalių viltys buvo pateisintos- „Mažeikiai“ užtikrintai laimėjo reguliarųjį sezoną. Finalinis ketvertas vyko Lietuvos vasaros sostinėje Palangoje.

Pusfinalio dvikovoje po visą mačą trukusios atkaklios kovos „Mažeikiai“ nugalėjo O.Mačernio atstovaujamą Molėtų „Tiumeną-Ežerūną“ rezultatu 63:60. Iki čempionų titulo buvo likusios tik vienos rungtynės.

2013/2014 m. NKL finalas su KK „Trakais“ yra apibūdinamas kaip vienos iš įspūdingiausių viso sezono Lietuvos čempionatų rungtynių. Visą susitikimą nei viena komanda nenorėjo pasiduoti, ekipas nuolat skyrė tik keli taškai. Likus 15,5 sekundės „Mažeikiai“ dar atsiliko 6 taškų skirtumu, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi M.Reminas. Jo bei visos komandos gynybinėmis pastangomis rezultatas buvo išlygintas- 70:70. Komandų laukė pratęsimas.

Pratęsime jau buvo stipresni emocinį pakilimą „pagavę“ mažeikiškiai, o rungtynės su trakiškiais buvo laimėtos 81:75. „Mažeikiai“ antrus metus iš eilės tapo Nacionalinės krepšinio lygos čempionai.

Po nepatekimo į LKL 2013-aisiais, „Mažeikiai“ paėmė jautį už ragų ir „Ventos“ progimnazijos sporto salė imta atnaujinti bene iškart. Šį kartą LKL vykdomajame posėdyje komandos bei lygos vadovai Mažeikių ekipai priekaištų jau nebeturėjo ir „Mažeikiai“ vienbalsiai buvo priimti į Lietuvos krepšinio lygą.

Vos patekus į Lietuvos krepšinio lygą (LKL) sezono pradžioje buvo susidurta su įvairiais sunkumais, kai komandos komplektacija nepilnai atitiko keltus lūkesčius. Buvo susiimta ir įsigijus naujų žaidėjų bei pagerinus bendrą žaidimą buvo sugrįžta į pergalių kelią. Visgi pokyčių galiausiai nepakako ir lemiamose sezono rungtynėse pralaimėjus Panevėžio „Lietkabeliui“ „Mažeikiams“ teko pasitraukti iš Lietuvos krepšinio lygos.

Šį, 2015/2016 m., sezoną „Mažeikiai“ vėl „persikraustė“ į Nacionalinę krepšinio lygą (NKL). Kaip ir ankstesniais sezonai, komandos tikslai išlieka tik patys aukščiausi. Tebūnie tai nauja pradžia grįžimo ten, kur Mažeikių ekipa nusipelno būti.

Prieš 2017/2018 m. sezoną Mažeikių miesto krepšinio klubas pakeitė pavadinimą ir tapo žinomas kaip Mažeikių „Ereliai“.